Sırbistan’da Engelli Hakları Savunuculuğu Projesi

Sırbistan’da Engelli Hakları Savunuculuğu Projesi

Sizlerle paylaşmak istediğimiz harika haberlerimiz var! Projenin koordinatör kuruluşu “Center for Development Policy and Cooperation” nin işbirliği ile 11 – 17 Ağustos tarihleri arasında Sırbistan’ın Novi Pazar kentinde düzenlenecek “Disability Rights Advocacy – Engelli Hakları Savunuculuğu” adlı en yeni Erasmus + Gençlik Değişimi projemizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

Proje kapsamında altı farklı ülkeden (Sırbistan-Türkiye-İspanya-Hırvatistan-Romanya-Slovenya) katılımcılar bir araya gelecek ve kamuoyunun desteği ile engellilik haklarının nasıl geliştirilebileceği tartışılacaktır. Herkes için daha iyi ve eşit bir gelecek hedefiyle toplumda değişim yaratmak için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunacağız.

 

Proje süresince, engellilik hakkı savunuculuğu kavramı hakkında sağlıklı bir tartışma ortamı yaratmak için uygun sosyal platform, engelli bireylerin katılımını artıran eşit erişim standartlarıyla desteklenecektir. İstanbul Arel Üniversitesi projenin Türk ortağıdır ve ekibimiz böylesine faydalı bir projeye katılmaktan heyecan duymaktadır! Önümüzdeki günlerde proje etkinliklerinden çeşitli enstanteneleri sizlerle sık sık paylaşıyor olacağız!

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.