‘Go for Volunteering’ İsimli Avrupa Dayanışma Programı Gönüllülük Projemiz Kabul Edildi

‘Go for Volunteering’ İsimli Avrupa Dayanışma Programı Gönüllülük Projemiz Kabul Edildi

Avrupa Dayanışma Programı kapsamında “Go for Volunteering” isimli Gönüllülük projemiz Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Avrupa Komisyonu’nun sağladığı finansal desteğe layık görülmüştür.

 

Proje kapsamında 12 gencimiz İtalya ve Ukrayna gibi Avrupa ülkelerinde 2 aylık süreyle farklı sosyal faaliyetlerde gönüllü olarak çalışma imkânı elde edecekler.

 

Katılımcılar proje kapsamında ev sahibi kuruluşlar ile gittikleri ülkelerde, kültürel farklılıklar, sosyal sorumluluk duygusu, aktif vatandaşlık, sosyal içerme konusunda bir farkındalık geliştirilmesi ve günümüzde yerel toplumlarda ne yazık ki yaygın olan önyargı ve nefret söyleminin üstesinden gelmeleri için yaygın eğitim metotlarıyla çalışmalar yapacaklardır.

 

Bu çalışmalar sayesinde hem yurt dışı deneyimi kazanacak hem de yabancı dil becerilerini artıracak olan gençler, aynı zamanda hayatları için önemli olan gönüllülük deneyimi edinmiş olacaklar!

 

Program kapsamında gönüllülerin tüm yemek, yol, konaklama, vize, sigorta, yerel ulaşım, cep harçlığı gibi masrafları karşılanacaktır.

 

Duyurular ve katılımcı çağrıları için İnstagram hesabımızı takip edebilir veya Üniversitemizin Kemal Gözükara Yerleşkesi’nde bulunan A 107 numaralı GENÇAREL Gençlik Çalışmaları Merkezimizi ziyaret ederek uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

Projelerimiz www.vopool.net üzerinde yayınlanıp, açık çağrı ile 18-30 yaş arası tüm gençlerin başvurusuna açık olacaktır!

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.