"Solidarity Activist Camp" Projesi Litvanya'da Gerçekleştirildiİrlanda temelli Eurobug International Youth Work Training and Collaboration Ltd. tarafından düzenlenen ve İstanbul Arel Üniversitesi öğrencilerinin katılımı ile Litvanya'da gerçekleşen "Solidarity Activist Camp" isimli Erasmus+ Gençlik Değişim Projesi sona erdi. 

Proje kapsamında İrlanda, İtalya, Macaristan, Türkiye, Polonya ve Litvanya'dan 36 genç bir araya geldi. Avrupa Konseyi'nin "No Hate Speech Movement" (Nefret Söylemine Hayır Hareketi) kampanyası ile paralel etkinlikler düzenlenen gençlik değişiminde; gençlik katılımı, insan hakları, ayrımcılık, nefret söylemi, sosyal adalet ve sosyal medya konuları işlendi. 

Projenin ön hazırlık ziyareti 5-7 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi. Ön hazırlık ziyaretine üniversitemizden Gençlik Çalışmaları Merkezi Müdürü Mehmet ÇETİNKAYA katılırken; 11-20 Ekim 2016 tarihleri arasında 8 gün süren gençlik değişimine üniversitemizden 5 öğrencimizin yanı Gençlik Çalışanı Ümüt AÇAR proje lideri olarak katıldı.

Proje kapsamında Online İnsan Hakları Eğitimi konusunda bilgilenen gençlerimiz faaliyetlerin sürdürülebilirliği için üniversitemizde de benzer bir etkinlik organize edilmesi için kollarını sıvadı!

Proje ile ilgili sayfaların sosyal medya hesaplarını aşağıda bulabilirsiniz;

Nefret Söylemine Hayır Hareketi Türkiye Facebook Sayfası;

https://www.facebook.com/nefretehayir/

Nefret Söylemine Hayır Hareketi Uluslararası Facebook Sayfası;

https://www.facebook.com/nohatespeech/