"Learn to FLY in EVS" Eğitim Kursu Sona Erdi!Learn to F.L.Y. in EVS:Learn to Facilitate the Learning process for Young people in European Voluntary Service

Eğitim Kursu

24-29 Mayıs 2016 | Antalya, Turkey

SALTO-YOUTH ve Türkiye Ulusal Ajansı işbirliğinde Erasmus+ Gençlik Programı Ulusötesi İş Birliği Faaliyetleri(TCA) kapsamında 24-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilen "Learn to F.L.Y. in EVS:Learn to Facilitate the Learning process for Young people in European Voluntary Service" isimli eğitim kursu düzenlendi. 

Eğitime Letonya, Moldova, Türkiye, Polonya, İspanya, Gürcistan, Azerbaycan, Rusya, Belarus, Portekiz, Avusturya ve Estonya ülkelerinden 26 katılımcı katıldı. Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı, Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ve İstanbul Arel Üniversitesi'ni temsilen eğitim kursuna Erasmus+ Program Sorumlusu Mehmet ÇETİNKAYA eğitmen olarak katıldı. 

Eğitim Erasmus+ Gençlik Programları Kapsamında düzenlenen Avrupa Gönüllü Hizmeti proje koordinatörlerine yönelik olarak; "Gençlerin öğrenme süreçlerini planlama ve yönetmelerine yardımcı olmak" amacı ile gerçekleştirildi. 

Eğitim kursu boyunca Avrupa Gönüllü Hizmetinin değerleri, kişilerin rolleri, hak ve sorumlulukları, öğrenme araçları üzerine oturumlar gerçekleştirildi. 

Eğitim içeriğinde ise şu konular işlendi; Avrupa Gönüllü Hizmeti'nin filozofisi, Erasmus+ Programı genel yapısı ve Avrupa Birliği Tarihi, öğrenme süreçleri ile alakalı öğrenme araçları paylaşımı, empati ve mentorlük, öğrenme araçları haritalama, bireysel değerlendirme ve youthpass. 

Eğitim katılımcılarından birinin duyma engelli olması sebebi ile 2 işaret dili tercümanı eğitim boyunca tüm oturumları İngilizce'den İspanyol işaret diline çevirdiler. 

Eğitim hakkında daha fazla bilgi için buraya (İngilizce) tıklayınız.

Eklentiler: