Giresun'da Erasmus+ AGH Mentorlük Eğitimi YapıldıGiresun Valiliği'nin teşviki ile; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelliler Destek Programı kapsamında Giresun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Giresun Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu koordinatörlüğünde yürütülmekte olan "İnsanlar El Ele Tutuşsa" isimli proje kapsamında "Mentorlük Eğitimi" 07–08.05.2016 tarihleri arasında Giresun Uygulama Otelinde gerçekleştirildi.

Mentorlük Eğitimi İstanbul Arel Üniversitesi Erasmus+ Program ve Proje Sorumlusu Mehmet ÇETİNKAYA’nın eğitmenliğinde yapıldı. Eğitim ilimiz kamu kurumları, STK ve meslek odalarından 25 kişinin katılımı gerçekleştirildi.

Eğitimde iletişim teknikleri, formal/nonformal/informal eğitim metodları, gönüllülük, gençlik çalışmaları, Erasmus+ programları, Avrupa Gönüllü Hizmeti, öğrenmeyi öğrenme süreci, mentorlük, kriz yönetimi uygulamalı olarak grup çalışmalarıyla yapıldı. Eğitim programı değerlendirme ve sertifika töreni ile sona erdi.