Erasmus+ Gençlik Programları Proje Yazma Eğitimi Gerçekleştirildiİstanbul Arel Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Merkezi ‘’Erasmus+ Gençlik Programları Proje Yazma Eğitimi’’ ile Gençlik Çalışanlarına Yönelik Eğitimi Gerçekleştirmek İçin İlgili Gençlerle Bir Araya Geldi!

İstanbul Arel Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi geçtiğimiz hafta sonu gençlerle bir araya gelerek ‘’Erasmus+ Gençlik Programları Proje Yazma Eğitimi’’ gerçekleştirdi.

28 gencin motivasyonuna göre seçildiği eğitim, hafta sonu 2 tam gün çeşitli yaygın eğitim simülasyonları ve atölye çalışmaları ile gerçekleşti. Günümüzde gençler tarafından yaratıcı fikirleri oluşturma eğilimi, ilgililerin yeteri kadar önemsememesi ve kaynak oluşturma, bulma sorunları sebebiyle neredeyse yok. Gençlik Çalışmaları Merkezi tam da bu sorundan yola çıkarak gençlere fikir üretebileceği alana nasıl ulaşabileceğini, Proje Döngüsü oturumu, Erasmus+ Gençlik Programları & Yapılandırılmış Diyalog oturumu, Eğitim Teknikleri oturumu, Avrupa Komisyonu ve Ulusal ajans tarafından sağlanan fonlara başvuru oturumu gibi bir birinden değerli oturumlarla aktardı.

Gençlik Çalışmaları Merkezi müdürü Mehmet ÇETİNKAYA’nın ve Gençlik Çalışanı Ümüt AÇAR’ın eğitmenliğinde gerçekleşen faaliyet, gençlerimizin fikirlerini gerçekleştirebileceği alanı keşfetmeleri ve 2. Günün sonunda gelişen fikirlerini ‘’Projem ve Ben’’ adlı oturumu neticesinde projeleştirmeleri ile son buldu. Eğitimde Vopool.Net sistemi de anlatıldı.

Eğitim ile fikirlerini proje haline getiren gençler Gençlik Çalışmaları Merkezi desteği ile bu projelerini geliştirip hibe başvurusu yapması sağlanacak.